Güncel Market İndirim Dergileri:

                                    

Güncel Stil ve Moda Dergileri:

Güncel Yapı ve Teknoloji Market Dergileri:

                  

Sanal Pazaryerleri "Günün İndirimleri":

           

Siteyi Favorilerinize Ekleyin!:

Galaksirehberi.com E-Posta Aboneliği:

7 Eylül 2009 Pazartesi

TOKİ Kayabaşı Projesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'nin en büyük uydukent projesini Kayabaşı'nda hayata geçiriyor.

Yaklaşık 12 milyon metrekarelik alana sahip 60 bin konutluk uydukentte binlerce metrekarelik yeşil alan, eğitim ve kültürel alan yer alacak. TOKİ'nin Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, TOKİ'nin Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde yapımına başladığı uydukent inşaat alanında incelemede bulundu.

Kayabaşı'nda yapılan uydukentin İstanbul'un birçok ilçesinde büyük olacağına dikkat çeken Tıraş, içerisinde 11 Taksim Meydanı büyüklüğünde meydan bulunacağını söyledi. Küresel krizin TOKİ'nin inşaat atılımını etkilemediğini vurgulayan Tıraş, yatırımlarını tüm hızıyla devam ettirdiklerini belirtti.

İnşaat alanını basın mensuplarıyla gezen Tıraş, TOKİ'den ev alıp, toplu ödeme yapmak isteyen hak sahiplerine de müjde verdi. Tıraş, borçlarını toplu halde ödemek isteyenlere yüzde 20'ye kadar indirim yapılacağını söyledi. İnşaat alanını ve örnek daireleri inceleyen vatandaşlar da dairelerin çok kullanışlı olduğunu söyledi.

Fiyatlar ve ödemede kolaylıklar da sağlandığını belirten vatandaşlar TOKİ'nin yeni yapacağı projelerden daire almayı istediklerini ifade etti. 60 bin konutluk uydukent projesi içerisinde 158 bin 670 metrekare yeşil alan, 344 bin 618 metrekare (7 Atatürk Kültür Merkezi büyüklüğünde ) Kültürel ve Halk eğitim tesis alanı, 527 bin metrekare ilköğretim ve kreş alanı, 257 bin metrekare ortaöğretim alanı, 49 bin metrekare meslek lisesi alanı, 399 bin metrekare (8 adet Ankara Adliyesi büyüklüğünde) resmi kurum alanı, 551 bin metrekare rekreasyon alanı bulunacak. Kayabaşı Uydukent alanında kişi başına 36 metrekare yeşil alan düşüyor.

Hiç yorum yok: